Zielone dodatki do kuchni

Dobranie dodatków do kuchni nie jest tak trudne, jak mogłoby by się niektórym wydawać :) Wystarczy dobrać jeden spójny kolor i trzymać się tej koncepcji. Znalazłam trochę produktów w kolorze zielonym, które są zarówno przydatne, praktyczne, jak i ozdobne. Doskonale pasować będą do kuchni z ciemnobrązowymi szafkami lub też z szarymi czy beżowymi frontami. Zobaczcie proszę, mam nadzieję, że się zainspirujecie :)

Czajnik zielony
Czajnik zielony

Zacznijmy od jednego ze sprzętów, bez których podejrzewam żadna kuchnia nie istnieje – od czajnika. Jest to sprzęt konieczny, żeby ugotować wodę na kawę lub herbatę. W zależności od preferencji, wybierać można pomiędzy czajnikiem klasycznym, a elektrycznym. Ja wybrałam dla Was zielony czajnik elektryczny firmy Camry. Jest stylowy, kształtem przypomina czajnik klasyczny, ma wygodną, łatwą do chwycenia rączkę i delikatny zielonkawy kolor. Dodatkowo nie jest drogi, przy zachowanych dobrych parametrach. Szybko ugotujemy wodę na herbatę :)

Zielony kubek 'gnieciony'
Zielony kubek

Ugotowaliśmy wodę i.. trzeba zaparzyć herbatę. Tu wykorzystać możemy zielone kubki, których sklepy w obecnym czasie proponują bardzo duży wybór. Mogą to być większe kubki, mniejsze filiżanki, całe zielone, we wzorki – co kto lubi. Gdy lubimy mieć rzeczy oryginalne i niestandardowe, polecam zielony kubek gnieciony – jest uroczy i doda szczyptę nowoczesności i szaleństwa każdej kuchni. Doskonale nadaje się również na prezent dla osób, które nie idą za schematami.

Zaparzacz zielony Buddy
Zaparzacz zielony Buddy

Mamy już kubek, możemy zaparzyć herbatę. Coraz częściej wykorzystujemy do tego zaparzaczek – aby nie musieć walczyć z fusami podczas jej picia :) Tutaj też można zaszaleć z kolorem zielonym i zaopatrzyć się w zielony zaparzacz do herbaty. Żeby było ciekawiej, przyjął on postać człowieczka, który jak w jacuzzi relaksuje się w naszej herbacie.

Zielony młynek do pieprzu i soli
Zielony młynek do pieprzu i soli

Również młynki do pieprzu i soli zdobywają coraz większą ilość zwolenników oraz doskonale nadają się zarówno na wyposażenie swojej własnej kuchni, jak i na prezent. Pieprz świeżo zmielony ma dużo więcej smaku i aromatu, a przyrządzone potrawy na tym wiele zyskują. Zielony młynek do pieprzu i soli w kształcie konarów drzewa urozmaici nasze kuchenne sprzęty, będzie oryginalny i zabawny.

Zielona termomisa
Zielona termomisa

Termosy są sprzętem znany i używanym od wielu lat. Natomiast co powiecie na termomisę? Jest to doskonałe urządzenie do przenoszenia i przechowywanie posiłków. Ten termos do posiłków, dzięki któremu jedzenie na długi czas zachowa temperaturę, również może uatrakcyjnić naszą kuchnię stojąc na widocznej półce oraz ułatwić naszą podróż/długi dzień poza domem poprzez przechowanie dla nas ciepłego obiadu. Zielona termomisa to dla mnie hit ostatnich lat, praktyczny i przydatny.

Kawiarka Papalina
Kawiarka Papalina

Na koniec dzisiejszych sprzętów, kawiarka do zaparzania ulubionej kawy. Mnie urzekła zielona kawiarka Papalina. Jest elegancka, nowoczesna, trochę zwariowana, a za razem bajerancka. Kawa wypływa od razu do kubków, więc sami możemy kontrolować stopień jej zaparzenia oraz ilość. Kontrolujemy też poziom wody poprzez przezroczystą obudowę. Jestem pewna, że wywrze wrażenie na wszystkich gościach.

W jakich kolorach macie urządzone swoje kuchnie? Trzymacie się jednego stylu czy też lubicie mieszać kolory? Jestem bardzo ciekawa :) Może macie pomysł na kolejny kolor do cyklu dodatków kuchennych?

4 komentarze
Przez używanie tej witryny wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek i innych podobnych technologii zgodnie z tą Polityką Ciasteczek.
Akceptuj ciasteczka
x