Warsztaty kawowe – super cie-KAWA sprawa – w Kreatywna Cafe

dripCzy ja pisałam kiedyś wcześniej o Kreatywna Cafe w Gdańsku? Wydaje mi się że nie (chociaż przymiarek było kilka) więc już nadrabiam swój błąd. Dlaczego błąd? Dlatego, że to miejsce jest tak inspirujące pod każdym względem, że każdy powinien tam bywać, pić tam kawę i czerpać pełnymi garściami z wiedzy baristów oraz wspaniałej atmosfery tego miejsca.

Ja niestety nie bywam tam zbyt często, gdyż kawiarnia ta znajduje się w innej dzielnicy, a jak to często bywa, z czasem na wypady na miasto też bardzo krucho ostatnio. Jedak gdy tylko dowiedziałam się z Facebook’a o planowanych warsztatach o kawie „Super cie – KAWA sprawa’, bez zastanawiania się wysłałam swoje zgłoszenie, żeby czerpać wiedzę od najlepszych oraz aby znów móc zrelaksować się w Kreatywnej.

Tak szczerze – to nawet nie wiedziałam, o czym mają być warsztaty. Nazwa 'kawa’ w tytule zrobiła swoje i od razu mnie kupiła. Opis głosił „Barista, ugotowany perkusista Maniek przybliży Wam ziarno, jego historię i możliwości parzenia. Będziecie mogli sami zaparzać, sami pytać, sami próbować tego, co się wydarzyło między wodą, a zawartością filtra.” Przyznacie, że to mało mówi. Opis kolejnych spotkań ma już więcej informacji, każdy zainteresowany dowie się następujących rzeczy: „(…) spotkanie z miłośnikiem kawy Mańkiem, który przedstawi Wam tajniki alternatywnego parzenia, zapozna Was z rodzajami ziarna i ich historią.Poznacie akcesoria towarzyszące parzeniu i dowiecie się, gdzie najlepiej ich szukać. Parzyliście już kiedyś ziarna w dripie lub aeropressie? Nie? to macie szansę” – tak, do już więcej informacji i musicie przyznać – bardzo ciekawa tematyka!

kawa - syfonJa kawy ani w jednym, ani w drugim nigdy nie robiłam, za to po warsztatach tylko podliczam, ile mogę w tym miesiącu przeznaczyć pieniążków na nowe kawowe sprzęty i z rozszerzonymi źrenicami szukam nowych informacji o alternatywnych sposobach parzenia kawy. Już nawet oddanie mojego ekspresu ciśnieniowego do reklamacji nie wydaje się tak ważne.. sporo kawę można tak fajnie i tak inaczej przyrządzić i być nią oczarowaną! 

Spotkanie odbywało się w 5-cio osobowej grupie, łącznie z prowadzącym, tak wiec każdy był blisko wiedzy i każdy mógł dokładnie zobaczyć to, co się działo i zadać każde pytanie bez obawy o to, że jest za dużo osób i nie ma czasu na pytanie.

Nie chcę zdradzać zbyt dużo o tych warsztatach, powiedzieć jednak mogę, że dostaliśmy olbrzymią dawkę wiedzy, którą wykorzystać mogliśmy również w praktyce. Najpierw ciekawe wprowadzenie – czyli informacje o kawie, jej rodzajach, regionach pochodzenia, sposobach palenia, aromatach i smaku. Kolejny krok to informacje o sposobach parzenia kawy od zarania jej dziejów, nawet z rysem historycznym! Jaka temperatura przy jakim sprzęcie, jakie mamy możliwości, jakie 'narzędzia’ do parzenia pojawiały się przez lata, które z nich można łatwo wykorzystać również w warunkach domowych, a które sposoby uważa się obecnie za alternatywne. Na koniec próby parzenia właśnie w aeropressie, przez drip, a nawet w syfonie! To dopiero była kawowa magia! :) Wszystko działo się na stole przed nami, wszystkiego mogliśmy dotknąć, skosztować, a na końcu zaparzaliśmy sami!

kawa syfonTa sama kawa, w tych samych proporcjach, zrobiona w różnych sprzętach smakuje zupełnie inaczej – przekonałam się sama na własnych kubkach smakowych :)

Jeśli mieszkacie w Gdańsku lub okolicach, lubcie kawę lub chcecie ją polubić, ale nie wiecie jak się do tego zabrać, wybierzcie się warsztaty – wyjdziecie naładowani wiedzą, pozytywną energią i chęcią poszerzania wiedzy oraz eksperymentowania. Bo przecież do odważnych świat należy, a na zbyt mlecznej kawie z sieciówek świat się nie kończy ;) Odkrywajcie, znajdujcie swoje smaki, a może również odnajdziecie szczęście w tym ukryte.

Nie pozostaje mi nic innego, jak zakończyć te wywody stwierdzeniem – niech kawa będzie z Wami! :) A jeśli bawiliście się kiedyś w jakieś alternatywne sposoby parzenia czarnego napoju, napiszcie proszę jak Wam poszło :)

 kawa próby

kawa i kawiarka

Zapisz

Warsztaty Kawowe
  • Jakość warsztatów
  • Dostęp do technologii
  • Cena warsztatów
  • Eksperymentowanie z kawą
5
Sending
User Review
5 (1 vote)
Przez używanie tej witryny wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek i innych podobnych technologii zgodnie z tą Polityką Ciasteczek.
Akceptuj ciasteczka
x