Tablet do kuchni. Czy to dobry pomysł?

Dziś bardziej nietypowo. Ostatnimi czasy spędzam w kuchni dużo czasu, a świat nie pozwala mi zapomnieć o licznych obowiązkach pracowych czy domowych. Ilość rzeczy, które muszę ogarniać niekiedy tak mnie przytłacza, że chciałabym sobie wziąć wolne od wszystkiego. Wiadomo, nie zawsze moża. Czasu na przyjemności jest też zdecydowanie mniej.

Z takimi to przemyśleniami postanowiłam na przekór wszystkiemu zrobić sobie mały spacer do parku no i tam naszła mnie myśl – czemu wszystkiego nie zacząć łączyć. Przecież praca fizyczna może być łączona z umysłową rozrywką, a praca umysłowa z fizycznymi wyzwaniami. Ponieważ interesuję się również tańcem, to kiedy mam chwilę wolnego czasu, gdy się nad czymś dłużej zastanawiam wrzucam sobie małe ćwiczenia fizyczne, które nie absorbują mojej głowy. W drugą stronę nie jest łatwiej, ale daję radę. Gdy jadę samochodem to słucham audiobooki i książki. Natomiast gdy siedzę i pracuję w kuchni to przesłuchuję utwory muzyczne aby przygotować playlistę na zajęcia taneczne.

Tani i dobry tabletNo i tutaj niby wszystko jasne i proste, ale zauważyłam, że używanie komputera w kuchni niesie za sobą szansę uszkodzenia sprzętu. Nie ma chyba nic gorszego niż przez nieuwagę wylać coś na komputer albo zasypać go mąką. A chyba nie ma nic gorszego niż uszkodzenie komputera i utrata wszystkich danych – zbieranych przez wiele lat (przyznajcie się, kto z Was robi systematycznie kopie zapasowe danych?). Doszłam więc do wniosku, że najlepiej do kuchni kupić sobie dobry i tani tablet. Tablety mają taki atut, że są cieńkie, łatwo się nim posługuje i świetnie sprawdzają się w aspektach multimedialnych. Widziałam u znajomych, że gdy zamierzają przygotować jakąś przekąskę, ciasto czy przysmak mają pod ręką tablet i w łatwy sposób przeglądają zawartość stron lub czytają przepisy kulinarne jednym ruchem ręki. Tak więc jeżeli ktoś zamierza brać sprzęt komputerowy do kuchni, to polecam mu właśnie tablet. Trudniej go zalać lub zasypać mąką i nie zabiera tak dużo miejsca roboczego.

A czy Wy macie podobne odczucia? Czy tablety ułatwiają Wam pracę / życie każdego dnia?

One Comment
Przez używanie tej witryny wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek i innych podobnych technologii zgodnie z tą Polityką Ciasteczek.
Akceptuj ciasteczka
x