Międzynarodowy dzień kawy

kawaKochani, dziś międzynarodowy dzień kawy. Istnieje jeszcze kilka innych dat, które uważane są za dzień kawy, jednak 29.09 jest terminem najbardziej rozpowszechnionym na całym świecie. Świętują kawosze między innymi w Stanach, Japonii, Szwecji, Australii, Kanadzie i Nowej Zelandii. W niektórych krajach przyjął się zwyczaj, że kawiarnie oferują tego dnia pewną ilość darmowych kaw dla swoich klientów. W Polsce nie miałam do tej pory okazji spotkać się z tą formą, jakby nie było, promocji, mam jednak nadzieję, że ten miły zwyczaj jest gdzieś praktykowany :) Jedynie Tchibo przysłało wiadomość, że w dzisiejszym dniu oferują 20% zniżki na zakup kawy – zawsze coś :)

corazon de mokaJa dzisiejszy dzień świętuję mocną kawą, która przyjechała ze mną z wypadu do Sztokholmu, a o której napiszę później, oraz czekoladą z nadzieniem o smaku kawowym. Czekoladą się zasłodziłam, ale po było pyszne połączenie. Zastanawia mnie tylko, dlaczego nadzienie o smaku kawowym nie było ciemne, a białe i nie miało w składzie kawy.. Ale może za dużo wymagam. Gdyby ktoś chciał spróbować, to czekolada jest Hiszpańska, firmy Trapa i posiada pięknie brzmiącą nazwę – Corazon de Moka.

Na wieczór mam też zaplanowane spotkanie ze znajomymi, właśnie z okazji dnia kawy – chociaż pewnie świętować będziemy przy piwie ;) Może w ofercie lokalu znajdzie się również piwo o smaku lub posmaku kawowym?

qubikOstatnie dni u mnie obfitowały w miłe wydarzenia. Dotarła do mnie paczka prosto z Włoch od Qubik caffe z czterema opakowaniami kaw do recenzji, sobotę spędziłam tanecznie ze znajomymi, a niedzielę rodzinnie. Za to wczoraj odwiedziłam gdyńskie akwarium, w którym nie byłam chyba z 20 lat… pozmieniało się! Polecam na wycieczkę, jeśli tu mieszkacie lub będziecie w najbliższym czasie w Trójmieście.

Czeka mnie teraz sporo pracy przy opiniach o nowych kawach, które piłam w ostatnim czasie, a czasu tak mało.. Trzymajcie proszę kciuki, żeby udało mi się jak najszybciej napisać dla Was artykuły i podzielić się przemyśleniami.

A teraz zapraszam na kawę i miłego dnia kawy życzę!! :)

2 komentarze
Przez używanie tej witryny wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek i innych podobnych technologii zgodnie z tą Polityką Ciasteczek.
Akceptuj ciasteczka
x