MaKawa: wzory na piance – ciekawy projekt studentów PG

makawa
źródło: facebook.com/wzornakawie

Na Facebook’u natknęłam się ostatnio ciekawy projekt związany z kawą. To MaKawa. A cóż to takiego? :)

Jak piszą w swoim pierwszym facebook’owym poście twórcy:

Dawno temu pojawił się pomysł zrobienia czegoś innego. Znudziło nam się ciągłe budowanie rzeczy niemożliwych i innych bulbulatorów. Chcieliśmy robić kawę, która będzie projektowana przez nas. Tak powstała MaKawa – drukarka wzorów na piance.

Kim jesteśmy?
Studentami Politechniki Gdańskiej z nadmiarem niestandardowych pomysłów, które czekają, aby je zrealizować.
Mamy nadzieję, że dzięki naszemu urządzeniu zaciekawimy choć jedną osobę i sprawimy, że również zacznie realizować swoje pomysły (ewentualnie napije się dobrej kawy z własnym wzorkiem;) )
Wymyślasz, rysujesz i masz.

Jak wyczytałam twórcy podczas tegorocznego konkurs robotów w łódzkiej Manufakturze, ze swoim projektem MaKawa, zdobyli pierwsze miejsce w kategorii freestyle.

Cała maszyna wygląda trochę jak ekspres do kawy, posiada miejsce na kubek/filiżankę, natomiast nam jej nie zrobi. Do MaKawy wstawiamy już gotową kawę z pianką (koniecznie, bo to właśnie na niej mamy rysować!), w aplikacji na telefonie wgrywamy lub rysujemy swój własny obrazek.. i po kilku chwilach maszyna zaczyna nam rysować na naszej kawie!

Mamy pełną dowolność i nie jesteśmy ograniczeni żadnymi szablonami – to mogą być rysunki, napisy, wyznania dla innej osoby.. itp :)

Oglądnijcie sobie i napiszcie, jak Wam się podoba pomysł. Bo mi bardzo! :)

 

2 komentarze
Przez używanie tej witryny wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek i innych podobnych technologii zgodnie z tą Polityką Ciasteczek.
Akceptuj ciasteczka
x