Kawowy kalendarz adwentowy 19grams #dzień 1

Grudzień przyszedł szybko, wręcz można powiedzieć, że niespodziewanie. Długo na blogu nic się nie działo, czas to zmienić :) Tak więc ogłaszam wpisy adwentowe, ponieważ jestem szczęśliwą posiadaczką kalendarza z kawą na 24 grudniowe dni :)


Jest to kalendarz z palarni 19gram z Niemiec, który doszedł do mnie jakoś w połowie listopada i już się nie mogłam doczekać aby zacząć próbować nowe smaki :)

Kawą na pierwszy dzień okazała się być „Lambari Kids Project”, czyli Lambari Circuito Das Aguas z Brazylii. To zbiory z plantacji położonej na 1050 m n.p.m., w obróbce naturalnej.
Nuty smakowe to: ciemna czekolada, migdały i wiśnie.


Kawa w moim odczuciu nie jest 'typową’ Brazylią, jest delikatna w smaku, najpierw mocno czekoladowa, aby zostawić delikatny kwaskowaty, lekko wiśniowy posmak na sam koniec. Z chemexu smakowała nam bardziej niż z aeropressu, była bardziej różnorodna smakowo, aeropress wydobył z niej za dużo kwaskowatości.

Ta kawa była przepyszna, polecam ją wszystkim.

Przez używanie tej witryny wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek i innych podobnych technologii zgodnie z tą Polityką Ciasteczek.
Akceptuj ciasteczka
x