Kawa w padach – alternatywa dla kawy w kapsułkach?

 

Zwolenników kawy w kapsułkach znajdziemy zapewne tyle samo, ilu przeciwników. Z jednej strony wygoda, szybkość przyrządzenia zróżnicowanych smaków kawy i tanie ekspresy do tego rodzaju napoju. Z drugiej strony plastikowe kapsułki nie podlegają biodegradacji, zanieczyszczając środowisko, kapsułki są drogie, a niektórzy twierdzą nawet, że mało tam kawy w kawie.

kawa w padach
Kawa w padach

Alternatywą dla tego rozwiązania mogą stać się pady kawowe, czyli nic innego jak kawa w saszetkach (tak, bardzo podobne do herbaty w saszetkach). Są to okrągłe saszetki z kawą mieloną, które wykorzystać można w większości (jednak nie wszystkich, trzeba być uważnym i sprawdzić, czy ekspres posiada opcję E.S.E. – easy serving espresso ) ekspresów kolbowych. Istnieją również wyspecjalizowane ekspresy przystosowane do kawy w padach.

Dlaczego pady z kawą wydają się bardzo ciekawą opcją i być może (oceńcie sami) alternatywą dla kapsułek lub kawy ze 'zwykłego’ ekspresu?

– Ilość kawy w saszetce zawsze jest identyczna, więc doskonale wiesz, czego się spodziewać po jej mocy

– Łatwość użytkowania – wkładasz saszetkę, robisz kawę, wyrzucasz saszetkę – gotowe!

– Mniej sprzątania, gdyż kawa zapakowana jest w filtr – nie trzeba opróżniać i czyścić kolby, wystarczy ją opłukać

– Pady wykonane są z biodegradowalnego materiału, tak więc dbamy o środowisko naturalne

– Masz pewność, że pijesz prawdziwą kawę

– Saszetki są tanie i łatwo dostępne, zarówno w sklepach jak i internecie

– Z mniejszą ilością zakupionych padów, łatwiej zachować świeżość kawy i wypić ją zanim zwietrzeje, co nie zawsze jest możliwe w przypadku zakupu pełnej torby kawy

 

Czy ktoś z Was pije kawę w saszetkach? Jakie macie opinie na ich temat?

2 komentarze
Przez używanie tej witryny wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek i innych podobnych technologii zgodnie z tą Polityką Ciasteczek.
Akceptuj ciasteczka
x