Kawa Jamaica Blue Mountain

 

Jakiś czas temu miałam okazję pić, jak się okazało, jedną z najdroższych kaw na świecie – Jamaica Blue Mountain Blend.

Na dodatek miałam pewność, że jest prosto z Jamajki, bo dostałam w prezencie od pewnych osób, które były tam na wakacjach :)

Moje wrażenia? Bardzo pozytywne. Kawa jest wyrazista i aromatyczna. Mam lekko słodkawy posmak i na próżno szukać będziemy kwaskowatości lub mocnej goryczy. Każdy łyk kawy zachęca do dalszego jej picia :)

Za prestiżem tej kawy idzie również cena – jest jedną z najdroższych kaw na świecie. Wynika to z faktu, że rosnąc na terenie Gór Błękitnych  ma ograniczony teren tylko do siedmiu tysięcy hektarów i nie ma możliwości zwiększenia terenu uprawy.  Kawa rośnie w bardzo korzystnych warunkach jamajskiego słońca, po czym jest starannie selekcjonowana i tylko najlepsze ziarna przechodzą do dalszej obróbki.

W Polsce kupić tę odmianę da się przede wszystkim przez internet, między innymi tutaj oraz w specjalistycznych stacjonarnych sklepach oferujących lepsze odmiany kawy.

Czy warto zapłacić tyle pieniędzy aby napić się kawy? Według mnie przynajmniej raz w życiu warto :) Jeśli chcemy zrobić prezent osobie, która kocha kawę, to Jamaica Blue Mountain również uchodzić może za dobry, ekskluzywny prezent, który na pewno ucieszy obdarowaną osobę.

Smacznego!

  • Jamaica Blue Mountain
5

opinia

– słodkawa, bez goryczy i kwaskowatości
– aromatyczna i pełna smaku

Przez używanie tej witryny wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek i innych podobnych technologii zgodnie z tą Polityką Ciasteczek.
Akceptuj ciasteczka
x