Gra planszowa „Cappuccino”

 

Gra Cappuccino
Gra Cappuccino

Od zeszłego tygodnia jestem szczęśliwą właścicielką gry planszowej „Cappuccino. Jest to gra logiczna, o bardzo prostych zasadach, a jednak żeby wygrać, należy trochę pomyśleć i pokombinować.

W pudełku otrzymujemy śliczne kubeczki w czterech kolorach, którymi będziemy grać. Są to solidne i bardzo dobrze zaprojektowane kubeczki, z rysunkami ozdób, które moglibyśmy znaleźć na piance od kawy. Wszyscy do tej pory byli nimi zachwyceni. Dodatkowo otrzymujemy instrukcję, która na pewno nie przestraszy graczy, którzy nie mieli do czynienia zbyt dużo z planszówkami. Zajmuje ona tylko jedną kartkę, jest przystępnie napisana, a obrazki doskonale uzupełniają omawiane reguły.

W „Cappuccino” zagrać możemy w 2, 3 lub 4 osoby. Każdą rozgrywkę w różną ilość graczy potrzeba będzie inaczej kombinować i szukać innej drogi do zwycięstwa. No właśnie, a o co chodzi w grze? Kubeczkami w swoim kolorze nakrywamy kubki innych graczy, aby uzyskać jak najwyższą wieżę, która uwieńczona będzie kubeczkiem naszego koloru. Łatwe? Zapewniam, że droga do wygranej może nas trochę umysłowo zmęczyć ;) Musimy kombinować, które kubeczki „zjadać” najpierw, żeby nie dać przeciwnikom przewagi, którą drogę wybrać, żeby konkurencja nie miała dostępu do naszego koloru i naszych najwyższych wież, a także planować na kilka ruchów do przodu.

Gra ta sprawdzi się zarówno u osób, które grają częściej w gry, jako lżejszy i szybki przerywnik między 'cięższymi’ tytułami, lub na grę wieczorem, kiedy nie mamy sił na trudne gry. Będzie również doskonała, żeby zacząć przygodę z grami – zasady tłumaczymy dosłownie w kilku zdaniach, gra nie trwa długo, jest przyjemna i ślicznie wykonana. Powinna zachwycić każdego.

IMG_7988

Jedynym minusem może być cena, jednak jak dobrze poszukać, można trafić na promocję – ja swoją kupiłam w Matrasie 25% taniej, więc wystarczy poszukać :)

Bardzo polecam tę grę, o jakże bliskiej mi tematyce :) Podoba Wam się? :)

 

Gra
  • Grywalność
  • Cena
  • Wykonanie
  • Skalowalność
4.6

Opinie

  • Pięknie wykonane kubeczki
  • Bardzo ładne opakowanie
  • Łatwo zacząć
  • Dobrze się w nią gra w 2 w 3 i 4 osoby
Sending
User Review
0 (0 votes)
6 komentarzy
Przez używanie tej witryny wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek i innych podobnych technologii zgodnie z tą Polityką Ciasteczek.
Akceptuj ciasteczka
x