Coffee ( Central ) Perk w Gdańsku

Fotel - Coffee PerkCzy są między Wami miłośnicy serialu „Przyjaciele”? Myślę, że trochę osób się znajdzie :)
Ja dawno już nie oglądałam, ale pamiętam długie maratony pełne śmiechu, które spędzałam ze znajomymi i oczywiście „Friends’ami”.

Pamiętacie pewnie też kawiarnię, w której serialowi przyjaciele przesiadywali, delektowali się kawą i spędzali ze sobą czas (często wymyślając różne zwariowany plany na przyszłość).

Kawiarnia inspirowana serialem powstała właśnie w Gdańsku. Jest kolejną taką kawiarnią po Toruniu oraz Warszawie. Otwarcie miało miejsce w tę środę, w Gdańsku Oliwie, o godzinie 14stej.

Byłam w pobliżu, więc nie mogłam przegapić takiej okazji i wybrałam się tam na kawę. Byłam około pół godziny po otwarciu, a większość miejsc była już zajęta. Widać akcja promocyjna została przeprowadzona skutecznie ;)

Kanapa - Coffee PerkMiejsce nie jest tak duże, jak kawiarnia z filmu, ani nie wygląda identycznie, ale właśnie tu tkwi urok tego miejsca. Jest względnie małe, a przez to bardzo przytulne. Kolory zostały ciekawie dobrane, nie brakuje obrazów, mebli i gadżetów inspirowanych pomieszczeniami ze scenografii serialu.

Oprócz kawy zjeść można ciasta (nie próbowałam, ale wyglądały przepysznie), kanapki nazwane imionami bohaterów, napić się soków lub nawet kupić ręcznie wyrabiane dżemy. Na otwarcie goście poczęstowani zostali również rogalikiem właśnie z takim dżemem, co było bardzo miłym gestem właścicieli :)

Chciałam zapytać właścicieli jaką kawę serwują, jednak długa kolejka do kasy mi to uniemożliwiła. Widziałam jednak filiżanki i ekspres oznaczone znakiem ’illy’, więc podejrzewam, że właśnie z tą firmą współpracują. Miałoby to jeszcze większy sens, gdyż okazało się, że mąż właścicielki jest Włochem, a to jednak włoska firma.

Przy następnej wizycie nie omieszkam spróbować ciast i kanapek. Wyglądały zachęcająco, są autorskie i przygotowywane na miejscu. Czytałam również, że to właścicielka piecze ciacha.

Bardzo się cieszę, że powstało nowe miejsce na kawowej mapie Gdańska, a konkretnie na mapie gdańskiej Oliwy. W ciepłe dni można będzie posiedzieć na tarasie, który jest przestronny, a gdy przyjdzie jesień i zima (oby jak najpóźniej!), wygodne fotele i kanapa na pewno pozwolą na miłe ogrzanie się przy kawie oraz na miłe pogaduchy ze znajomymi, a właściwie to przyjaciółmi! ;)

 Za ladą Coffee Perk

Coffee Perk

Zapisz

2 komentarze
Przez używanie tej witryny wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek i innych podobnych technologii zgodnie z tą Polityką Ciasteczek.
Akceptuj ciasteczka
x