Caffe Corsini – Caffe Kenya

 

Caffe Corsini - Kenya AA Washed
Caffe Corsini – Kenya AA Washed

Caffe Kenya to kolejna kawa, którą kupiłam z asortymentu firmy Compagnia Dell’Arabica Caffe Corsini. Jest to kawa AA Washed, czyli z tego co wyczytałam – „płukana” (z ang. „washed”) oznaczać będzie, że kawa została poddana wstępnej obróbce metodą „na mokro” – tak oddzielane są ziarna. Jest to w Afryce metoda stosowana o wiele rzadziej niż metoda „na sucho”, oczywiście z powodu deficytów wody, czyli jest to od wiele kosztowniejsza metoda, a przez to o wiele bardziej doceniania.

Jest to czysta Arabica mocno palona, jest wyrazista, intensywna i ma bardzo niski poziom kwaskowatości. Jak podają niektórzy sprzedawcy tej kawy nadaje się ona do wszystkich możliwych sposobów parzenia, natomiast jako jedna z nielicznych Arabic pozwoli uzyskać wyraziste kawy oparte na połączeniu z mlekiem, czyli cappuccino lub latte.

Mi bardzo odpowiadało połączenie mocnej kawy, która przy tym nie była zbyt kwaśna. Doskonała na poranne pobudzenie lub miłą przerwę w pracy. Bardzo polecam :)

 

Caffe Corsini - Kenya AA Washed
  • Moc kawy
  • Wyrazistość
4.5
Sending
User Review
0 (0 votes)
Przez używanie tej witryny wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek i innych podobnych technologii zgodnie z tą Polityką Ciasteczek.
Akceptuj ciasteczka
x