Blaupunkt CMP601

2 ofert od 556,33 zł do 569,0 zł
Szczegóły
Producent Blaupunkt
Rodzaj ekspresu ciśnieniowy
Pojemność 1.8 l
Moc 1350 W
Szerokość 24 cm
Głębokość 32 cm
Wysokość 36 cm
Sterowanie elektroniczne
EAN 5901750502668
Kolor czarny
Opis

Ekspres do kawy CMP601 ciśnieniowy, kolbowy

Pyszna, pełna aromatu kawa na pewno pobudza do działania. Jednak, żeby móc w pełni cieszyć się jej unikatowym smakiem, warto zadbać o właściwe przygotowanie naparu. W tym zadaniu, niewątpliwie pomoże nowy ciśnieniowy ekspres kolbowy CMP601 od Blaupunkt.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom fanów i smakoszy kawy, producent stworzył model wytworny, praktyczny i prosty w obsłudze, asygnowany do parzenia kawy mielonej i w saszetkach.

Sześć podświetlanych przycisków pozwala na przygotowanie 3 rodzajów ulubionej kawy espresso, cappuccino i latte w dwóch standardowych wielkościach. Liczba kawy można jednak dowolnie regulować, gdyż urządzenie wyekwipowano w funkcję zatrzymania przepływu wody, dzięki której użytkownik może uzyskać taką liczba naparu, na jaką właśnie ma ochotę. Na uwagę zasługuje także 3 podwójne filtry stalowe (pojedyncza porcja, podwójna, saszetki 44mm), w który został zaopatrzony ekspres CMP601, zezwalający wydobyć z kawy jeszcze więcej aromatu i nadać jej właściwy charakter.

Ekspres pozwala również w prosty i prędki sposób przygotować dodatkową porcję spienionego mleka do kawy lub samą mleczną piankę, np. Do kakao. W tym celu należy nacisnąć i przytrzymać poprzez 3 sekundy przycisk podwójnego cappuccino, a gdy oczekiwana liczba mleka wyszuka się już w filiżance, wystarczy ponownie nacisnąć ten sam przycisk.

Wartą uwagi cechą urządzenia jest możliwość parzenia kawy w saszetkach. Zaletą takiego rozwiązania jest to, iż dzięki perfekcyjnie odmierzonej ilości kawy mielonej codzienne espresso smakuje równie, a jego smak, moc i aromat jest niezmiennie wyśmienity. Kawa w saszetkach usprawnia także utrzymanie ekspresu w czystości starczy wyrzucić zużytą saszetkę i przepłukać sitko.

Model CMP601 wyekwipowany został w dwa przeźroczyste zbiorniki jeden na wodę, drugi na mleko. Objętość zbiornika na wodę to aż 1,8 l, co pozwala na jego rzadsze dopełnianie. Z kolei zbiornik na mleko o obszerności 0,5 l łatwo zmieści się w każdej lodówce.
Wytrzymała, włoska pompa uzyskuje ciśnienie do 15 barów, dzięki temu przygotowywana kawa nie odbiega swym smakiem od tej, którą serwują w najlepszych kawiarniach.

System podgrzewania wody: przepływowy termoblok, iż zachowuje ona stałą temperaturę w trakcie całego cyklu parzenia kawy, nawet obszerniejszej objętości. Układ kontroli temperatury, w którego skład wchodzą dwa termostaty, zagwarantuje zaś wyśmienitą temperaturę parzenia kawy (95°C) oraz efektywny strumień pary wodnej do spieniania mleka (130°C).

Ważną zaletą ekspresu, jest łatwość utrzymania go w czystości. Ostatni z przycisków na panelu sterowania, przeznaczony jest bowiem do automatycznego czyszczenia układu spieniania mleka, a odłączaną dyszę spieniającą, a także wyjmowaną tackę ociekową bez problemu można umyć pod bieżącą wodą.

Uwagę zwraca na dodatek konwencjonalny design nowego ekspresu ciśnieniowego CMP601, który sprawia,prosto można go zintegrować do każdej kuchennej aranżacji. Kompaktowe , a także obudowa wykonana z czarnego tworzywa z elementami stalowymi sprawią, że ekspres wkomponuje się w każdą kuchenną przestrzeń, także w taką, w której wydaje się brakować miejsca na urządzenie tego typu.EAN: 5901750502668
Gwarancja: gwarancja zewnętrzna 24 miesiące
Kod dostawcy: BLAUPUNKT CMP601
rodzaj: Ciśnieniowy
Obsługa: Ręczny
Moc: 1350 W
Ciśnienie: 15 bar
Młynek: Nie
Spieniacz do mleka: Tak
pojemność zbiornika na wodę: 1.8 l
Funkcja gorącej wody: Nie
samoczynne wyłączanie: Tak
Wskaźnik poziomu wody: Tak
Funkcje specjalne: Możliwość przygotowania espresso i kaw mlecznych (cappuccino, latte) Funkcja zatrzymania przepływu wody zezwalająca uzyskać oczekiwaną wielkości kawy zaopatrzony w mechanizmy zabezpieczające przed przegrzaniem i nadmiernym wzrostem ciśnienia
Kolor: czarny
Akcesoria w komplecie: Trzy filtry (pojedyncze espresso, podwójne espresso, do saszetek 44 mm) Odłączana dysza spieniająca Wyjmowana tacka spływowa dla komfortu czyszczenia
wymiary: 320 x 248 x 365 mm
Waga: 4.8 kg