Ascaso Dream

18 ofert od 2700,0 zł do 4590,0 zł
Szczegóły
Producent Ascaso
Rodzaj ekspresu kolbowy
Kolor
 • zielony
 • żółty
 • biały
 • pomarańczowy
 • fioletowy
 • niebieski
 • czarny
 • czerwony
Opis

ASCASO DREAM PID Polished Aluminium

Model Dream stanowi niejako symbol firmy Ascaso. Jest to nowa, udoskonalona wersja wysokiej klasy ekspresu domowego, który raduje się zachwytm w domach na całym świecie. Wersja z wbudowanym kontrolerem PID otwiera przed domowymi baristami zupełnie nowe możliwości parzenia kawy.

Każda sztuka jest wykonywana ręcznie z ogromną skrupulatnością w Barcelonie – od polerowania poszczególnych części po składanie całej maszyny. Dzięki temu uzyskujemy produkt naprawdę wyjątkowy i ekskluzywny. Pokrywa wyprodukowana jest z polerowanego aluminium doszlifowanego wysokiej jakości lakierem, podobnym do tego używanego w samochodach Formuły 1, a także łodziach. Pokrętło zaworu pary i portafilter zostały dopracowane eleganckim drewnem bukszpanu. Obszerny wybór kolorystyczny, kompaktowe rozmiary, a także wysoka jakość wykonania, powodują, iż Ascaso Dream stanie się ozdobą każdego wnętrza.

Oryginalny design, nawiązujący do konwencjonalnych ekspresów do kawy, jest dziełem Marc’a Aranyo. Świetnie udało mu się zintegrować nowoczesne rozwiązania techniczne z lubianym stylem retro.
Mimo niewielkich wymiarów ekspres proponuje mistrzowskie rozwiązania, które pozwolą nam radować się perfekcyjnym espresso i szerokim wachlarzem innych specjałów kawowych w domowym zaciszu.

Serce ekspresu stanowi wysokiej klasy termoblok, który zapewnia stabilność termiczną a także zawsze świeżą porcję wody do każdej zaparzanej kawy.
Został on w dodatku pokryty izolacją grzewczą co pozwala uzyskać jeszcze obszerniejszą stabilność cieplną grupy zaparzającej.
Układ wody w termobloku, stworzony jest ze stali rdzoodpornej, która nie przedostaje się do wody, co że jest najlepszym materiałem do kontaktu z wodą pitną. Termoblok jest na dodatek rozwiązaniem nieskomplikowanym w używaniu i konserwacji.

Za równą ekstrakcję kawy odpowiada wysokowydajna, cicha pompa o maksymalnym ciśnieniu 20 Bar. Zawór rozprężny OPV z możliwością regulacji z zewnątrz umożliwia skrupulatne ustawienie ciśnienia nawet podczas ekstrakcji. Zastosowany manometr zezwala na staranną kontrolę ciśnienia co pozwala wydobyć z kawy maksimum aromatu.

Ekspres Dream PID został wyposażony w kontroler PID, i dodatkowy wyświetlacz, co otwiera przed nami szereg możliwości znanych z ekspresów fachowych. Miedzy innymi:

 • Ustawianie temperatury z precyzyjnością do 1°C
 • Elektroniczna kontrola pary
 • Funkcja Stand-by
 • Licznik czasu zaparzania
 • Zaprogramowana pre-infuzja (od 0 do 5 sekund)
 • Dzięki zastosowaniu przepływomieża, zezwala na pojemnościowe zaprogramowanie 2 różnych doz wody.

Grupa zaparzająca o średnicy 60 mm stworzona jest całkowicie z bezołowiowego mosiądzu i stali nierdzewnej. Wysoka jakość składników zagwarantuje długą, bezusterkową pracę. Grupa zaparzająca objęta jest 5 letnią gwarancją.

użycie zaworu trójdrożnego pozwala uniknąć przeparzenia kawy dając nam bardziej dokładną kontrolę nad procesem ekstrakcji. Usuwa także kapanie resztek naparu z portafiltra po zakończeniu parzenia kawy.

aby zapewnić wszechstronność ekspresu Dream, w pakiecie znajdują się 2 typy wylewek (pojedyncza oraz podwójna).oraz aż 5 najróżniejszych sitek do portafiltra (2 do kawy zmielonej bezpośrednio przed zaparzeniem do uzyskania najlepszych rezultatów, 2 do używania kawy zmielonej zakupionej w sklepie, i do saszetek ESE). Sitka produkowane są stanowczo starannie – maksymalna różnica średnicy otworów to jedynie 0,02 mm. Specjalnie przypasowany, piramidalny zarys otworów i kąt 94° zasadniczo ograniczają prawdopodobieństwo osadzania się kawy i zatykania otworów, co gwarantuje równą i powtarzalną ekstrakcję.

System mleczny wyposażony jest w mistrzowski zawór pary, który jest niezwykle trwały nieskomplikowany w konserwacji i naprawie. Termoblok gwarantuje stałe ciśnienie pary przez cały proces spieniania mleka, a profesjonalna dysza spieniająca z izolacją teermiczną, sprawia,z łatwością spienimy mleko do genialnego cappuccino.

Wierzch ekspresu rewelacyjnie nadaje się do przechowywania filiżanek. Zaimplementowany w ekspresie elektryczny podgrzewacz powoduje, iż będą one ciepłe, co sprawi iż nasza kawa nie straci temperatury zaraz po zaparzeniu.

Druciana tacka ociekowa wraz ze zbiornikiem ze stali nierdzewnej, mogą być w przystępny sposób wyjęte i wyczyszczone co ułatwia utrzymanie ekspresu w czystości.

Całości dopełnia dołączony do zestawu, fachowy aluminiowy tamper, dzięki któremu robienie kawy będzie jeszcze prostsze i przyjemniejsze i podświetlany zbiornik na wodę.

dane technologiczne